Wynajem rollkontenerów dla branży detalicznej rozwiązaniem na czas zakłóceń

Klientem jest szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć sklepów z artykułami przemysłowymi. Jest to obecnie (2022r) najszybciej rozwijający się dyskont niespożywczy w Europie, oferujący różnorodny się asortyment w ponad 2000 sklepach dla ponad 12 milionów klientów. Tylko w 2021 roku w Europie otwarto ponad 260 nowych sklepów.  Poza Holandią Klient posiada sklepy w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu i Austrii. Jest to firma o dużym zasięgu działania, obecnie zatrudnia ponad 65 000 osób w 10 krajach z ponad 124 różnych narodowości. W związku z tym ekstremalnym wzrostem cały czas wzrasta zapotrzebowanie na potrzebne kontenery rolkowe, które funkcjonują jako niezbędne nośniki logistyczne w sklepach i magazynach Klienta.

WYZWANIE

Nieprzewidziana sytuacja w 2020 roku związana z pandemią Covid-19 okazała się próbą dla wielu branż, również dla biznesu Klienta. Tymczasowy lockdown spowodował zakłócenia związane z produkcją i dostawą nowych, niezbędnych kontenerów rolkowych. Jednak nie wpłynęło to na spadek ilości przychodzących zamówień i zaplanowane otwarcia nowych sklepów, które trzeba było zatowarować.
Okazało się, że klienci pozostający w domach bardzo chętnie zamawiali produkty niespożywcze jako wyposażenie do swoich domów. Wpłynęło to na dalszy rozwój i konieczność otwierania kolejnych placówek. Aby rozwój logistyczny mógł odbywać się w sposób efektywny, menedżerowie logistyczni potrzebowali szybkiego dostarczenia ogromnej ilości kontenerów rolkowych do magazynów, w których niemal wstrzymano wszystkie wysyłki.

ROZWIĄZANIE OD ROTOM

W tym przypadku liczył się czas i jak najszybsze zaopatrzenie magazynów w niezbędne nośniki, dlatego zakup rollkontenerów nie wchodził w grę. Idealnym rozwiązaniem okazał się wynajem. Dlaczego? Otóż dzięki temu, że Rotom dysponuje na życzenie dużą pulą wysokiej jakości kontenerów rolkowych, Klient mógł zachować płynność działań i otrzymać je tak szybko, jak to możliwe. W ciągu kilku dni udostępniliśmy Klientowi 12 000 szt rollkontenerów w 40 ciężarówkach ( po 300 sztuk w każdej naczepie). Odbiór nośników został zorganizowany przez Klienta z magazynów Rotom.
Wynajem rollkontenerów był potrzebą jednorazową, trwał 3-4 miesiące, a po okresie zapotrzebowania wózki zostały zwrócone do magazynów Rotom.

Dlaczego kontenery rolkowe sprawdzają się w branży detalicznej?

Są to niezwykle popularne nośniki funkcjonujące w przestrzeni sklepów i magazynów. Ułatwiają przemieszczanie i transport towarów w wąskich alejkach magazynów i sklepów. Klient do wynajmu wybrał typ rollkontenera dwustronnego o wymiarach 810x680x1680 mm i plastikowej podstawie. Ocynkowany termicznie, jest odporny na zarysowania i rdzę. Umieszczanie towarów na kontenerze rolkowym to praktyczny i wydajny sposób załadunku, rozładunku i bezpiecznego transportu produktów.

/wp-content/uploads/2022/08/Rental-of-roll-containers-for-the-retail-industry-Rotomrent.jpg

„Główną zaletą wynajmu okazała się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania, która okazała się pomocą w dynamicznym rozwoju organizacji.” (Bart Welten)

Kontener siatkowy 2 ścienny z plastikową platformą nośną

SKU: 40020

Dwuścienny wózek siatkowy – rama typu A – gniazdowy

SKU: 46500

Rollkontener 3-ścienny 800x640x1600 mm

SKU: 46003NRK

Rollkontener gniazdowy 3-ścienny

SKU: 46236

REZULTATY

Nie sposób jest ocenić straty, które mogłyby powstać w sytuacji zatrzymania tak dynamicznego wzrostu organizacji. Sam fakt, że rollkontenery zostały wynajęte w rekordowo szybkim czasie, okazał się prawdziwym ratunkiem dla biznesu Klienta.
Jest to niewątpliwa zaleta wynajmu opakowań w czasie zakłóceń dostaw i nieprzewidzianych sytuacji geopolitycznych i gospodarczych.

Jeśli szukasz możliwości elastycznego reagowania na swoje potrzeby bądź Twoja organizacja wymaga dodatkowego zaopatrzenia w nośniki logistyczne, jesteśmy do dyspozycji Twojej firmy. Nasi specjaliści szybko skontaktują się z Tobą i sprawnie dobiorą odpowiednie rozwiązania logistyczne. W tym celu wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

    * Dozwolone formaty załączników: txt, doc, docx, pdf, rtf, jpg.
    * Pola wymagane
    Zgadzam się z polityka prywatności firmy Rotom*