Palety

Palety drewniane

Palety drewniane są najczęściej używanymi paletami i można je znaleźć w każdym magazynie. Każdego dnia tysiące palet drewnianych stanowi podstawę w transporcie i magazynowaniu niemal wszystkich produktów. Ze względu na różnorodność wymiarów, specyfikacji czy zastosowań palet, możemy dostarczyć Państwu palety na wynajem dopasowane do każdego magazynu.

Europaleta drewniana EPAL 1200×800, jasna

SKU: 11820

Wzmocniona paleta typu Düsseldorfer

SKU: 14260

Ramowa paleta drewniana z blatem 7 deskowym – 1200×1000

SKU: 14132

Drewniana paleta przemysłowa, ramowa – 1200x1000mm

SKU: 14160

Co oznacza możliwość wynajęcia palet?

Wynajem palet pomaga w zaspokojeniu potrzeb Klientów w czasie sezonowych szczytów! Czas wynajmu dotyczy tylko tego okresu, kiedy masz na nie większe zapotrzebowanie. Wynajem palet jest bardzo prosty. Indywidualna wycena będzie do Ciebie wysłana w ciągu 24 godzin, dzięki czemu szybko zadbasz o niezbędną ilość opakowań. Najważniejszy jest fakt, iż wynajem palet to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, ponieważ nie wymaga dokonywania niepotrzebnych inwestycji.

Dlaczego palety drewniane są tak popularne?

Dużą zaletą palet drewnianych jest to, że są one powszechnie dostępne i niedrogie. Każdego dnia tysiące magazynów w Europie używa drewnianych palet jako nośnika ładunku do transportu i przechowywania. Cechują się dużą trwałością i zapewniają solidną podstawę do wysyłki wielu towarów. Ich kompatybilność z nowoczesnymi podnośnikami sprawia, że są łatwe w załadunku, rozładunku i przechowywaniu.

Wszystkie nasze palety spełniają najnowsze wymagania jakościowe. Dzięki tym wymaganiom oferowany jest wydajny i bezpieczny sposób pracy.
Wynajem palet Euro EPAL

Oferujemy wynajem palet drewnianych EUR EPAL, posiadających certyfikat IPPC zgodny ze standardem ISPM 15. Nośność i wymiary palety euro są zawsze takie same. Wynajmując europalety dzięki standaryzacji masz pewność stałej jakości oraz bezproblemowy przepływ towarów.

Najbardziej popularną grupą są oczywiście palety Euro o wymiarze 1200x800x144 mm i obciążeniu dynamicznym 1500 kg. Paleta ta posiada standardową specyfikację produktu określoną przez Europejskie Stowarzyszenie Palet (EPAL).

Każda paleta EPAL posiada certyfikat ISPM-15, co oznacza, że została poddana obróbce termicznej i nie posiada szkodników lub insektów. Zabieg ten jest warunkiem koniecznym do eksportu do wielu krajów. W przypadku wymiany europalet, zalecamy wypożyczenie używanej wersji, co pozwala na łatwy transport towarów i wymianę palet między nimi. Europalety oferują gwarantowany poziom jakości.

Wynajem palet blokowych

Oprócz europalety, Rotomrent oferuje również paletę blokową. Paleta ta ma mocną i trwałą konstrukcję z siedmioma górnymi deskami i w standardzie ma wymiary 1200×1000 mm. Paleta ta jest również poddana obróbce ISPM-15, podobnie jak europaleta EPAL.

Wynajem palet przemysłowych

W Rotomrent można wynająć również palety przemysłowe 1200×1000 mm. Są to specjalnie wyselekcjonowane produkty, których budowa zapewnia dużą wytrzymałość oraz łatwą pracę.

Palety z uniwersalną podstawą o wymiarach 1200×1000 mm mają kilka dodatkowych podstaw, co zapewnia dodatkową stabilność i nośność przy układaniu towarów na regałach lub podczas transportu.

  • Paleta otwarta (na 3 płozach) ma budowę bardzo zbliżoną do palety EPAL3 i gwarantuje podobne parametry wytrzymałościowe.
  • Paleta zamknięta ramowa w wymiarze 1200×1000 mm jest zaopatrzona w dolną ramę (dodatkowe płozy) gwarantującą lepszą stabilność szczególnie w przypadku układania towaru w stosy, w magazynie lub transporcie. Deski na blacie ułożone są tutaj poprzecznie (zgodnie z krótszym bokiem palety) i zapewniają stabilność towarom ułożonym wzdłuż palety.

Paleta przemysłowa 800×600 mm na wynajem — do transportu i ekspozycji towarów

Paleta wzmocniona typu Düsseldorfer nazywana potocznie „DHP” lub „półpaleta” to sprawdzona konstrukcja o wymiarach 800×600 mm. Jest stosowana głównie w dystrybucji oraz ekspozycji towarów w sieciach handlowych i ma dynamiczną ładowność 1000 kg. Jej ogromną zaletą są parametry wytrzymałościowe, uzyskane dzięki połączeniu drewna, plastiku i metalu. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, paleta może być używana jako tzw. paleta czterokierunkowa. Oznacza to, że można ją podnosić z czterech stron za pomocą wózka widłowego lub paletowego. Paleta Düsseldorf jest w rzeczywistości wzmocnioną wersją standardowej palety ekspozycyjnej, z dodatkowo wzmocnionymi metalowymi klockami dla uzyskania bardzo dużej nośności.

Praktycznym uzupełnieniem palet drewnianych są nadstawki paletowe, wykonane z drewna, plastiku lub metalu. Umożliwiają one zabezpieczenie towarów w transporcie oraz bezpieczne magazynowanie. Dzięki licznym akcesoriom takim jak narożniki lub pokrywy, w prosty sposób zbudujesz funkcjonalną skrzynię do transportu produktów.

Jeśli chcesz oprócz transportu zależy Ci na ochronie przewożonych towarów warto się zapoznać z ofertą na nadstawy paletowe w wersji na wynajem.

Czy masz pytania dotyczące wynajmu palet drewnianych? Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie na adres info@rotomrent.pl

Chcesz kupić palety w mniejszych ilościach? Przejdź do naszego sklepu internetowego www.rotomshop.pl i poznaj naszą szeroką gamę produktów.