Rollkontenery

Rollkontenery izotermiczne

Oferowane przez nas kontenery izotermiczne dostępne są w wynajmie krótko i długoterminowym. Jest to rozwiązanie dedykowane do transportu wszelkich produktów wrażliwych na zmiany temperatur. Dzięki wkładom chłodzącym temperatura wewnątrz jest utrzymywana na stałym poziomie.

Kontener chłodniczy izotermiczny 810x715x1900mm typu rollkontener

SKU: 40580

Kontener chłodniczy izotermiczny 800x600x1670mm na kółkach

SKU: 40370

Rollkontenery izotermiczne na wynajem

Wynajem i użytkowanie kontenerów izotermicznych zapewnia niską/ kontrolowaną temperaturę podczas transportu i magazynowania Państwa towarów. Rollkontener izotermiczny można zatem porównać do cool boxu lub lodówki pasywnej na kółkach. Kontenery izotermiczne są często wykorzystywane do transportu produktów spożywczych i leków z określoną datą przydatności do spożycia, która zależy między innymi od temperatury. Transportuje się nimi także towary wrażliwe na zmiany temperatury.

Rodzaje izotermicznych rollkontenerów

Rollkontenery izotermiczne dostępne są w dwóch rozmiarach. Oba wyposażone są w 2-punktowy system szybkiego zamykania Pelikan, wykonany ze stali nierdzewnej. Jest to pojemnik, którego temperatura wewnętrzna może być regulowana. Izotermiczne rollkontenery dostępne na wynajem różnią się pojemnością od 370L do 768L.  Ponadto, należy wziąć pod uwagę maksymalną nośność tych specjalnych rollkontenerów. Większość tego typu opakowań może udźwignąć do 500kg. Mimo masy własnej wynoszącej od 100 do 130 kg, te lodówki na kółkach są łatwe do przemieszczania.

Jak zimny staje się kontener izotermiczny?

Utrzymanie niskiej temperatury kontenerów rolkowych izotermicznych odbywa się opcjonalnie przy użyciu pewnej ilości elementów chłodzących i/lub mrożących. Temperatura tych elementów określa wydajność chłodniczą w zakresie temperatury oraz czas utrzymania tej temperatury. Oczywiście całość zależy od różnicy między temperaturą otoczenia a temperaturą pożądaną.

Elementy chłodzące można sprowadzić do -3°C, jest to tzw. temperatura początkowa. Zamrażarki mają temperaturę początkową -21°C. Oba typy elementów są skuteczne przez 6 do 24 godzin, to silnie zależy od temperatury otoczenia i oczywiście stanu samego rollkontenera. Po użyciu możesz ponownie mrozić elementy chłodzące.