Wynajem metalowych kontenerów umożliwił rozwój produkcji pomimo zakłóceń

Klientem jest znany polski producent technik zamocowań w branży budowlanej. Firma stawia na utrzymywanie wysokiej jakości produktów, dlatego inwestuje w nowe technologie i poszerza zaplecze produkcyjne o najwyższej klasy europejskie urządzenia (m.in. prasy, walcarki, wtryskarki). Klient regularnie inwestuje w produkcję własną, obecnie posiada cztery zakłady produkcyjne, o łącznej powierzchni ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych, które dysponują ponad 300 maszynami do produkcji zamocowań budowlanych. Produkty są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świecie.

WYZWANIE

Rosnący popyt na zamocowania budowlane miał wpływ na podjęcie decyzji o kolejnych inwestycjach w nowoczesny park maszynowy. W ten sposób potrojono moce produkcyjne. To spowodowało wzrost zapotrzebowania na unikatowe kontenery metalowe, w których odbywa się transport półproduktów między zakładami.

Jednak nie zawsze wszystko układa się tak, jak tego oczekujemy. Rok 2020 zaskoczył wszystkim pandemią, której skutki są odczuwane we wszystkich sferach gospodarki. Dlatego Klient położył nacisk na optymalne zarządzenie finansami firmy, nie tracąc jednocześnie możliwości rozwoju produkcji.

W ten sposób Klient stanął przed wyborem – czy kupować kontenery na specjalne zamówienie, czy szukać innego, bardziej elastycznego rozwiązania.

ROZWIĄZANIE OD ROTOM

Podeszliśmy do tej kwestii elastycznie, tak by Klient mógł wynająć kontenery metalowe i zmniejszyć koszty. Wypracowane rozwiązanie okazało się skuteczne. Klient zdecydował się na wynajem opakowań na okres 5 lat, a po tym okresie może je swobodnie wykupić pod potrzeby produkcyjne.

Wynajem kontenerów metalowych — jak wyglądała realizacja projektu?

Nasz standardowy kontener metalowy nie odpowiadał specyfikacji linii produkcyjnej w zakładach Klienta, dlatego podjęliśmy decyzję o specjalnym zaprojektowaniu nośników pod wymogi Klienta. Nasz dział R&D ma bogate doświadczenie w zakresie projektowania oraz wdrażania nietypowych opakowań. Zapewnił techniczne wsparcie podczas całego procesu, tak, by zaprojektowane kontenery doskonale pasowały do działań produkcyjnych.

Rental of the metal containers is an ideal solution for supply disruptions time-Rotomrent

Oto kilka etapów procesu powstania kontenerów na wynajem:

  1. Klient przesłał nam wymiar oraz nośność kontenera.
  2. Otrzymaliśmy dokładny wzorzec produktu, na podstawie którego oszacowaliśmy koszt wyprodukowania pojemników.
  3. Wykonany prototyp został przekazany do akceptacji do Klienta oraz poddany niezbędnym testom na hali produkcyjnej.
  4. Po analizie funkcjonalności prototypu i dokonaniu kilka poprawek podjęto decyzję o produkcji opakowań.

Efektem intensywnych prac było powstanie mocnych pojemników metalowych o wymiarach 1000x700x770 mm oraz nośności 800 kg, do których trafiają drobne komponenty produkcyjne. Następnie w tych kontenerach są transportowane do cynkowni. Po procesie galwanizacji trafiają z powrotem do kontenerów i wracają do pakowni, gdzie następnie są wysyłane w pudełkach kartonowych do wielu miejsc na świecie.

Cały proces wykonania kontenerów został zrealizowany szybko i sprawnie. Obecnie Klient posiada 1500 sztuk kontenerów, które pracują intensywnie na halach produkcyjnych.

Gitterbox – pojemnik siatkowy na wynajem, zgodny z normami EPAL

SKU: 70000

Gitterbox składany – Eurobox 1220x830x800mm – pojemnik siatkowy

SKU: 75020

Magazynowy kosz siatkowy 1200x800x1000mm

SKU: 76821

Metalowy kosz przemysłowy składany 1200x1000x1000 z uchylną klapą

SKU: 76196

REZULTATY

Dzięki wynajmowi kontenerów metalowych nasz Klient może w pełni wykorzystać swoje moce produkcyjne, które zwiększyły się dzięki uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych w nowych dwóch zakładach.

Długoterminowy wynajem kontenerów okazał niezwykle korzystną opcją dla Klienta, szczególnie w obecnej sytuacji spowodowanej pandemią. Nie trzeba było na starcie inwestycji angażować w 100% środków własnych, lecz można je było rozłożyć je w czasie. Nasza oferta okazała się najlepsza spośród innych ofert, ponieważ jako jedyna firma na rynku zaoferowaliśmy możliwość wynajmu opakowania projektowanego na zamówienie.

Choć najczęściej wynajmujemy opakowania standardowe, lecz jesteśmy elastyczni wobec specyficznych potrzeb naszych Klientów. Dlatego w wielu przypadkach tak jak w powyższym projekcie, oferujemy wynajem produktów projektowanych na specjalne zamówienie.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o warunkach wynajmu opakowań dla swojej firmy, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści bezpłatnie pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

    * Dozwolone formaty załączników: txt, doc, docx, pdf, rtf, jpg.
    * Pola wymagane
    Zgadzam się z polityka prywatności firmy Rotom*