Wynajem regałów Mobilrack rozwiązaniem na czas rozbudowy magazynu

Klientem jest firma logistyczna o światowej sławie. Funkcjonuje na rynku od 1977 roku, cały czas się rozwija, inwestując w rozwój technologiczny. Jako firma 3PL (Third Part Logistics) świadczy kompleksowe usługi logistyczne na całym świecie dla około 13 000 klientów z różnych branż, takich jak elektronika, maszyny, chemia, rafinacja ropy naftowej, budownictwo, dystrybucja, żywność, energia i moda. W Polsce współpracuje z Rotom w zakresie wynajmu opakowań do magazynów.

WYZWANIE

Klient cały czas się rozbudowuje i jest właścicielem dwóch nowych hal magazynowych w okolicach Wrocławia. Cały czas powiększa swoją przestrzeń składowania, ponieważ obsługuje coraz większą ilość klientów. Aby dostarczać duże ilości produktów, potrzebna jest w pełni wyposażona przestrzeń magazynowa. W danym momencie magazyn nie był jeszcze wyposażony w stałe regały, a obsługę Klientów trzeba było rozpocząć jak najszybciej. W tym celu menedżerowie logistyczni szukali tymczasowego rozwiązania, które pełniłoby swoją funkcję do momentu wyposażenia hal magazynowych w zaprojektowany dla nich system składowania.

ROZWIĄZANIE OD ROTOM

Idealnym wyjściem okazał się wynajem mobilnych regałów Mobilrack. Klient zdecydował się na to rozwiązanie, ponieważ wynajem 3000 regałów na okres 6-7 miesięcy umożliwił regularną pracę firmy do czasu wyposażenia na stałe magazynów. Zgodnie z umową dostarczyliśmy regały już po kilku dniach, a następnie dowoziliśmy kolejne do magazynów, wprost proporcjonalnie do potrzeb Klienta. W momencie, kiedy stałe systemy składowania były montowane w halach magazynowych, sukcesywnie wracały do naszych magazynów mobilne regały, a towar był przekładany na odpowiednie miejsce.

Dlaczego wynajem systemu Mobilrack okazał się skutecznym rozwiązaniem?

Największą zaletą tego typu regałów stalowych jest ich mobilność, czyli możliwość składania i rozkładania wprost proporcjonalnie do potrzeb. Poza tym w przypadku klienta sprawdziły się regały pojedyncze o wysokości wsporników 1500 mm, dzięki czemu można było płynnie obsługiwać klientów logistycznych w dwóch zupełnie odrębnych magazynach. Fakt, że ten system składowania jest mocny, stabilny i posiada certyfikat TUV daje gwarancję tego, że w 100% sprawdzi się w przechowywaniu i składowaniu towarów o dużych gabarytach.

Mobilrack-rental-as-the-best-solution-for-warehouse-expansion-Rotomrent

Wynajem regałów Mobilrack umożliwił Klientowi uzyskanie większej elastyczności w swoich działaniach. Wtedy kiedy najbardziej potrzebował odpowiednich nośników do składowania, otrzymał je w ekspresowym tempie, by bez przeszkód kontynuować swoje operacje logistyczne.

Metalowy regał magazynowy 1545x1180x310 mm

SKU: 50100

Metalowy regał magazynowy z płytą drewnianą

SKU: 50110

Podwójny regał magazynowy 1875x1035x310 mm

SKU: 50200

Podwójny regał magazynowy z płytą drewnianą

SKU: 50210

Wspornik do regałów magazynowych Mobilrack 1050x60mm

SKU: 51105

Wspornik do regałów magazynowych Mobilrack 150 1500×60 mm

SKU: 51150

Wspornik do systemów magazynowych Mobilrack 168 1680×60 mm

SKU: 51168

Wspornik Mobilrack 190 1900×60 mm

SKU: 51190

REZULTATY

Dzięki temu, że Rotom posiada swoje nośniki w magazynach w całej Europie, Klient nie musiał długo czekać. Regularnie uzupełnialiśmy brakujące nośniki i dostarczaliśmy nowe, tak by łańcuch dostaw przebiegał bez zakłóceń. Płynna współpraca z Rotom, elastyczne dostosowanie się do działalności Klienta i dobre warunki finansowe – to tylko niektóre zalety wynikające ze współpracy w ramach wynajmu.

Jeśli również potrzebujesz wynająć określony nośnik logistyczny: palety, nadstawki czy regały do swojego magazynu, jesteśmy gotowi elastycznie dopasować się do potrzeb Twojej działalności. Nasi specjaliści są gotowi chętnie odpowiedzieć na Twoje pytania i dostosować warunki wynajmu na czas, jaki potrzebujesz. Skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz, a dobierzemy takie rozwiązanie, byś mógł wykonywać swoją pracę płynnie i bez zakłóceń.

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

    * Dozwolone formaty załączników: txt, doc, docx, pdf, rtf, jpg.
    * Pola wymagane
    Zgadzam się z polityka prywatności firmy Rotom*