Rotom Europe pozyskuje kapitał na rozwój od Waterland

Rotom Europe pozyskuje kapitał na rozwój od Waterland

Dynamiczny rozwój Rotom Europe

Rotom Europe, wiodący ogólnoeuropejski dostawca usług i produktów logistycznych, pozyskał kapitał na rozwój od nowego udziałowca – firmy Waterland

Rotom Europe, z siedzibą w Son (Eindhoven, Holandia), z powodzeniem rozwinął się w ogólnoeuropejskiego dostawcę kompleksowych usług na rynku produktów logistycznych, o rocznych obrotach przekraczających 140 milionów euro. Obecnie Rotom działa operacyjnie w 10 krajach Europy, posiada 26 lokalizacji w całej Europie i zatrudnia 500 pracowników. Grupa projektuje, produkuje, sprzedaje, wykupuje, wynajmuje i naprawia szeroką gamę produktów logistycznych takich jak: palety drewniane, palety plastikowe, metalowe kontenery rolkowe, regały mobilne oraz plastikowe pojemniki dla szerokiego grona klientów.

Dzięki firmie Waterland znaleźliśmy odpowiedniego przyszłego partnera biznesowego aby zrealizować naszą ambicję stania się europejskim liderem na rynku zrównoważonych usług i produktów logistycznych” – Arjan Kuiper CEO of Rotom Europe

Po 40 latach pomyślnej ekspansji, obecni członkowie zarządu i akcjonariusze mają ambicję przyspieszenia rozwoju Rotom Europe poprzez przekształcenie firmy w wiodącego europejskiego gracza w dziedzinie szytych na miarę produktów logistycznych i powiązanych z nimi usług. Aby osiągnąć ten cel, potrzebne jest dodatkowe wsparcie strategiczne i kapitał, który pomoże realizować dodatkowe przejęcia i jednocześnie wzmocni istniejące spółki w grupie. Dlatego też, po dokładnej ocenie opcji strategicznych, Rotom Europe wybrał europejską firmę inwestycyjną Waterland jako swojego przyszłego partnera finansowego i strategicznego. Arjan Kuiper, CEO Rotom Europe, mówi: „Naszym celem jest wspieranie naszych klientów, aby ich firmy stały się bardziej zrównoważone dzięki stosowaniu zwrotnych opakowań i rozwiązaniom potrzebnym do ich odzyskiwania w skali całej Europy. To właśnie dla nich udało nam się pozyskać odpowiedniego partnera strategicznego”.

W ciągu najbliższych kilku lat Grupa Rotom planuje przejąć kilka firm dostarczających produkty logistyczne i powiązane z nimi usługi, aby zwiększyć gęstość sieci europejskiej w istniejących krajach: Holandii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii oraz wejść na nowe rynki europejskie takie jak: Skandynawia, Włochy i Europa Wschodnia. Oprócz planowanej rozbudowy sieci, Rotom zamierza rozszerzyć działalność serwisową, umożliwiającą grupie poszerzenie oferty zrównoważonych rozwiązań, które wydłużają żywotność opakowań. Należą do nich: odzysk, pooling, wynajem oraz naprawa i konserwacja opakowań.

Arjan Kuiper kontynuuje: „Dzięki firmie Waterland znaleźliśmy odpowiedniego przyszłego partnera biznesowego aby zrealizować naszą ambicję stania się europejskim liderem na rynku zrównoważonych usług i produktów logistycznych. Rotom ma głęboką wiedzę na temat europejskiego rynku opakowań, a jednocześnie Waterland ma ogromne doświadczenie w strategii buy&build, a także może zapewnić wystarczające środki finansowe i solidne wsparcie strategiczne. To idealne połączenie”. Założyciele i obecni akcjonariusze Rotom Europe pozostają jako współudziałowcy wraz z Waterland. Transakcja nadal oczekuje na zezwolenie na fuzję w Holandii i Polsce.

Rotomrent Team Europe

Rotomrent Team Europe

Jesteśmy międzynarodowym zespołem promującym wynajem nośników logistycznych na rynku B2B. Wspólne korzystanie ze środków logistycznych zapewnia zrównoważony rozwój i ochronę środowiska naturalnego.